Dostaňte z interaktivní tabule maximum!

Základním pravidlem, které zvýší efektivitu výuky s interaktivní tabulí, pobaví, naučí, přinese nové vjemy a zážitky a které určitě nelze vynechat je jednoduché a velmi prosté a zní takto: tabuli používejte!

Co nejčastěji a co nejvíce! Není totiž smutnějšího pohledu, než toho, který ulpí na nečinné interaktivní tabuli, na kterou se práší. Pokud chcete vnést do výuky, nebo setkávání s dětmi svěží závan hry, která se snoubí s poznáním a s radostí objevovat, připojte se k padesáti sedmi procentům učitelů, kteří podle průzkumu využívají tabuli ve výuce každý den. Vysoká frekvence zapojování tabule do výuky totiž nejen zpříjemní a usnadní její užívání učiteli, který se opakováním různých úkonů mnohému naučí a bude s ní umět velmi rychle zacházet, ale především pobaví děti, které ji nebudou chtít vyměnit za nic na světě.

Nebojte se tedy častého opakování a denního zařazování interaktivní tabule do výuky, neexistuje totiž nic takového jako užívání tabule nadmíru. I když je méně někdy více, u interaktivní tabule to rozhodně neplatí. Výhody z častého používání tabule vyplývají pro obě strany. Pokud už počítáme s tímto primárním předpokladem, že interaktivní tabuli začleňujeme do výuky, je více než příhodné udělat z tabule hlavní hvězdu představení, ve kterém jsou další role obsazeny učitelem a dětmi. Včleňte tedy tabuli do srdce výuky a buďte si jisti, že na pozitivní výsledky nebudete muset dlouho čekat – děti budou soustředěné při výuce, která jim bude více než cokoliv jiného připomínat hru. Nadchněte malé posluchače za pomoci interaktivní tabule i pro nová témata a látku.

Mějte na paměti, že s tabulí můžete provádět mnoho různorodých činností a používat ji za různým účelem a tak, i když se bude jednat vždy o tabuli, bude se učiteli proměňovat pod rukama a dětem před očima. Vizuální stránka vzdělávání bývá ve školách i školkách často podceňována, interaktivní tabule ji naopak podporuje zařazováním obrázků a videí do výuky, která tak náhle nabývá charakteristik zábavné hry.