Interaktivní tabule, výhody práce s ní I

Co učiteli a hlavně studentům přinese práce s interaktivními tabulemi? Mnoho. Víc, než by se vešlo do několika vět, přesto je možné mezi spletitými vztahy, které proudí mezi tabulí a studenty, přes tabuli jako médium od učitele ke svým a žákům a rozvíjí osobnost učitele díky působení interaktivní tabule, najít několik zásadních výhod, pojmenovat je a definovat. Tady jsou.

Tabule jsou jednoduché na ovládání. Přestože podle obecného předsudku, který učitelům, vykonavatelům této noblesní profese, odsuzuje k technické negramotnosti (ve skutečnosti však nárůst technických pomůcek ve školství a jejich aktivní využití ve výuce hovoří o přesném opaku a učitelé v souboji klasického přístupu ke vzdělávání a inovativního přístupu vystupují jako hrdinové dnešní doby, kteří hledají a naštěstí i nacházejí balanc mezi tradičním a novým) ukazuje snadnou cestu k propojení moderních vynálezů s výukou spočívající na tradičních a pevných základech.

Ve skutečnosti je schopnost ovládnout nové technologie otázkou tréninku, rozhodně se nejedná o schopnost vrozenou a kdo ji netrénuje, ten má zkrátka problémy. Ale i pro ty, kteří mají k výdobytkům naší civilizace odpor, existuje ve vztahu k interaktivním tabulím dobrá zpráva. K dokonalému ovládání interaktivních tabulí nepotřebujete nic víc, než zápal a trochu rozvinutou intuici, protože právě s ní si pravidla ovládání tabule rychle osvojíte. Pokud přeci jen ne během prvních několika dní, existuje na internetu množství instruktážních videí, které začátečníkům s interaktivními tabulemi nabídnou podporu v podobě praktických manuálů, tipů a triků.

Výukové interaktivní tabule šetří čas. Že čas jsou peníze, není otřepaná fráze, která by nevycházela z reality. Rozhodně ne v případě výuky. Učitel je limitován časem a snaží se do výukové hodiny dostat co možná nejvíc. Zároveň nechce slevovat ze svých požadavků a určitých standardů. A proto je tu výuková tabule. Tabule udělají z každé hodiny nezapomenutelný zážitek nejen pro žáka nebo studenta, ale i pro učitele.